2016 tamamlanma yılı

Geçen gün bir arkadaşla konuşuyordum. Konumuz tabii ki yeni yıldı. Yılın rakamlarını topladı ve 9’u buldu. 9 tamamlanma demekmiş. 2017’de yeni başlangıçlara imza atmaya başlayacakmışız. Ben de hemen bunu sizinle paylaşmak istedim.

2016’da şimdiye kadar neyi yarım bıraktıysak, ne bize yük oluyorsa, artık neden kurtulmak istiyorsak onlara odaklanmamız gerekli. Borçlarımız mı var, belki de sıkı bir bütçe üzerinde çalışmalıyız, daha çok tasarruf, daha çok sadeleşmeyi sokmalıyız hayatımıza. Hala eski sevgiliye öfke mi duyuyoruz? Bu öfke bitmeden yeni ilişkiye sağlıklı bir şekilde adım atamayacağımıza göre demek ki bu öfkeyi dönüştürmeliyiz. Bu yıl çok daha fazla farkındalık, çok daha fazla kendimizle ilgilenerek dönüşümümüze yol açabiliriz. Tabii ki ne ile yüzleşme cesaretimiz varsa, kendimizi yormadan, hırpalamadan, sevgiyle yapmaya niyet ederek ‘olma’ yolunda minik ama dev adımlarla ilerleyebiliriz.

Bundan daha iyi nasıl olur?

Yeni yılınız kutlu, mutlu, umutlu, huzurlu, sağlıklı ve bolluk bereket içinde geçsin. noel

Adım Elif Banu Conker. 1969 yılında İstanbul’da doğdum, Sarıyer’de büyüdüm. Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden sonra İ.Ü. İletişim Fakültesi’nden mezun oldum. Üniversitedeyken Milliyet Sanat dergisinde staj yaptım, ama meslek olarak tekstili seçtim. 1993 yılından beri tekstil sektöründeyim. 2005 yılında boşandığımda yıllardır içimde olan astroloji öğrenme isteğini icraata döktüm. Astroloji eğitimim sırasında tanıştığım arkadaşlarım sayesinde kişisel gelişime hızlı bir giriş yaptım. Değişik eğitimler, seanslar, çalışmalar, atölyeler derken tarot ve masaj eğitimleri ağır bastı. Reiki, Ra Sheeba,Holly Greal, Fullspectrum Healing, Gümüş Mor Alev gibi birçok enerjiye uyumlandım ve birçoğunu masaj sırasında kullanıyorum. Kişisel gelişim çalışmalarımın en son eğitimi transformalnefes oldu ve Transformal Nefes Eğitmeni oldum, artık ağırlıklı olarak nefes çalışmaları ve workshopları yapıyorum. Bir kızım var ve onunla birlikte büyüyorum. Kitap okumayı çok seviyorum, sinema ve tiyatrodan en çok hangisini sevdiğime bir türlü karar veremedim. Yürüyüş ve tai chi ile rahatlıyorum. Yazı yazmak en büyük hobim. Nisan 2013′te Ben Onu Tuz Kadar Sevdim isimli kitabım yayınlandı.